Q500_4

سیستم جوش خازنی یا جوش تخلیه خازنی

خازن‌ها همانند باتری‌ها، توانایی ذخیره انرژی الکتریکی را دارند. با این تفاوت که به سرعت میتوان شارژ کرد . خیلی سریع مقدار انرظژی ذخیره شده در آن را در جایی دیگر تخلیه کرد.

به عبارتی میتوان گفت که می‌توانیم انرژی مورد نیاز خود را حتی با توانی کم(جریان کم) در خازن ذخیره کنیم و در کاربردی که میخواهیم از آن استفاده ببریم. از تکنولوژی تخلیه خازنی در موارد و کاربردهای فراوانی همچون گان های مغناطیسی، سیستم های جوش خازنی، پیچ جوش‌ها و سیستم های پزشکی مبتی بر تخلیه خازنی(tms) و … میتوان بهره برد. آنچه مهم است، این است که بتوانید مقدار انرژی مورد نیاز را در مدت زمان کافی در خازن ذخیره و بعد از آن توسط سوییچ های قدرت، تخلیه کرد.

مزیت استفاده از تخلیه خازنی، همین موارد هستند. البته یک مورد مهم دیگر نیز باقیست و آن توانایی تخلیه سریع و در مدت زمان کم انرژی ذخیره شده است. این مورد این امکان را به ما می‌دهد که بتوانیم انرژی بالایی را در مدت زمانی کمی بطور مثال در بازه 100 میکرو ثانیه تا 10 میلی ثانیه تخلیه کنیم (بستگی به کاربرد مورد نظر دارد) یا در سیستم های جوش تخلیه خازنی، نقطه مورد نظر جوش در آنی گرم شده و دو سطح به هم اتصال یابند و تنش حرارتی کمتری را برای آن سطوح به ارمغان می‌آورد. به همین سان،بطور کلی  سیستم های جوش خازنی در مواردی همچون جوش های ورق 1 میلی متر به پایین، ترمیم قالب،پیچ جوش ها از پیچ 8 به پایین، جوش های ظریف همانند جوش های مورد استفاده در طلاکاری، جوش باتری و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گروه فنی مهندسی نکوراد با توجه به همه این موارد و به دلیل داشتن تجربه در ساخت سیستم های تخلیه خازنی، اقدام به طراحی و تولید محصولی با نام Q500 و VN04 کرد. محصول اول توسط خود شرکت طراحی و تولید شده و با نام برند اصلی یعنی نکوراد و دستگاه دوم نیز به همکاری در فروش و سرمایه گذاری شرکت آستن فناور به فروش می‌رسند.

دستگاه Q500

دستگاه VN04

دستگاه جوش خازنی Q500 توانایی جوش ورق های 0.7 به پایین استنلس استیل و همچنین جوش پیچ های جوشی 6 استیل و 5 آهنی با روکش مس به پایین را دارد و دستگاه VN04 نیز مناسب ترمیم قالب ساخته شده است.

 

capacitor, capacitor_discharging, stud, stud_welder, stud_welding, welding, پیچ_جوش, تخلیه_خازنی, جوش, جوش_الکترونیکی, جوش_ورق, دستگاه_جوش, دستگاه_جوش_پیچ, دستگاه_جوش_خازنی, دستگاه_نقطه_جوش, علمی, نقطه_جوش, نقطه_جوش_خازنی, ورق_استنلس_استیل
نوشتهٔ بعدی
منابع تغذیه سوِِئيچینگ

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید